IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 

Chorwacja i wróżbitka

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
MISTRZ GRY

Liczba postów : 24
Liczba punktów : 17
Jest z nami od : 19/06/2014

PisanieTemat: Chorwacja i wróżbitka   17.09.14 20:15

To była sobie Chorwacja. Któraś z tamtejszych wysp, konkretnie. Dużo ludzi tu przyjeżdżało, a jeszcze więcej korzystało z usług słynnej w tych rejonach wróżbitki, która robiła ponoć rzeczy, które w głowie się nie mieściły.
Siedziała sobie taka oto wróżbitka, w swoim niewielkim pokoiku, gdzie prowadziła działalność. Czekała na klientkę. Wróżbitka wcale nie była zadowolona, bo ludzie przychodzili do niej dla atrakcji i rozrywki, a nie dlatego, że w ogóle czegokolwiek potrzebowali.

/bardzo długi początek dla Miry Deyer
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
MIRA DEYER

Rasa : CZAROWNICA
Sobowtór : TAK, DWA
MG : TAK
Liczba postów : 13
Liczba punktów : 30
Jest z nami od : 29/07/2014

PisanieTemat: Re: Chorwacja i wróżbitka   18.09.14 15:56

Mira przyszła do wróżbitki, pomimo tego że była tu dość nowa to wiele różnych historii o tej osobie słyszała, była z jednej strony ciekawa czy to wszystko co opowiadają istoty to prawda. Weszła do środka a na środku siedziała ta kobieta , nie wiedziała co powiedzieć więc skinęła tylko głową na powitanie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://life-sucks.forumpolish.com/t223-mira-deyer
MISTRZ GRY

PisanieTemat: Re: Chorwacja i wróżbitka   18.09.14 18:34

/dobra piszmy trochę dłuższe posty xD

Och, to dziewczę, które właśnie przekroczyło skromny próg pomieszczenia wróżbitki wydawało się takie niewiedzące czym jest potęga magii. To znaczy, była czarownicą, to zapewne doskonale wiedziała, jednak magia wróżbitki była inna. No okej, nie była, ale wróżbitka lubiła sobie tak mówić, żeby nie czuć się zwyczajną wróżbitką.
- Witaj, dziecko. - jak to starsze osoby czesto mają w zwyczaju, wróżbitka przywitała dziewczynę z (nie)stosownym zaznaczeniem różnicy ich wieku. - Z czym do mnie przychodzisz? - nie miała na myśli ciasta, ani milionów w kopercie, a jedynie problem, który miała Mira, a może wcale go nie miała. Może chciała się turystycznie ponabijać z wróżbitki. - Chcesz znasz przyszłość, nie? - zapytała retorycznie, bo przecież co robiła wróżbitka - przepowiadała przyszłość. Nie zamierzała jednak cały dzień gadać za przybyszkę. Trzeba było jakoś zachęcić laskę do mówienia. - Herbaty? - zaproponowała miło, chcąc być gościnną.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
MIRA DEYER

PisanieTemat: Re: Chorwacja i wróżbitka   19.09.14 23:40

Mira stanęła na przeciwko starszej już kobiety i w pierwszym momencie ją jakby zatkało

-yy no bo ja..yy

Potem się jak by ocknęła, i przemówiła jak by to nazwać...ludzkim głosem.

-Tak, właściwie to tak, poproszę herbaty.

Mira uśmiechnęła się lekko , i usiadła sobie na przeciwko kobiety, w głowie tłoczyły jej się ciągle myśli jak ma zacząć rozmowę aby nie speszyć wróżbitki. Nie chciała aby to co ma powiedzieć zabrzmiało jak rozkaz czy groźba.

-A więc jest Pani wróżbitką?

Zaczęła dość nie fortunnie , no bo to pytanie właściwie nie powinno się pojawić a że dziewczyna palnęła co jej pierwsze na język przyszło, no to wygląda to jak wygląda, fakt Mira nie jest zbyt dobra w kontaktach między ludzkich, właściwie to czy w ogóle potrafi rozmawiać.
Powrót do góry Go down
MISTRZ GRY

PisanieTemat: Re: Chorwacja i wróżbitka   27.09.14 12:41

Wróżbitka zajęła się zatem przygotowywaniem ciepłego napoju. Coś jej się zdawało, że dziewczyna, która do niej przyszła, nie do końca wiedziała po co odwiedza się wróżbitki. Może uważała ją za ciekawostkę? Może za wariatkę? Może za idiotkę? Wróżbitka była przyzwyczajona do tego, że ludzie zazwyczaj nie ogarniają o co w ogóle chodzi w tej profesji. Ale to właśnie ona była od tego, by to wiedzieć, nie oni.
- Tak, dziecko. Owszem. Co cię do mnie sprowadza? - zapytała, bo w końcu nie uzyskała przecież jednoznacznej odpowiedzi na swoje pytanie, a było to dość istotne. Niektórzy chcieli wróżby z tarota, inni z fusów, jeszcze inni z ręki. Niektórzy chcieli tylko zdjęcia na Instagrama. Wróżbitka natomiast miała swoje metody przewidywania przyszłości, rozwiązywania problemów. To dlatego była taka kontrowersyjna i popularna. Znana. Bo działała inaczej niż wszyscy. I dobrze, bo oryginalność zawsze była w cenie, a we współczesnym świecie stanowiła wyznacznik fajności.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
MIRA DEYER

PisanieTemat: Re: Chorwacja i wróżbitka   27.09.14 14:44

Dziewczyna lekko się rozluźniła, i oczyma obserwowała nalewanie herbaty po czym zwróciła swój wzrok na twarz kobiety i nie co nie śmiałym głosem odezwała się.

-Pewnie się Pani domyśla kim jestem, tacy jak ja mówili mi że mogę się od Pani dużo nauczyć. Jestem dość młoda i jeszcze nie doświadczona w swojej profesji , czy mogła by Pani mi pomóc i douczyć mnie co nie co.

Po tych słowach nie co się lekko speszyła i jej wzrok uciekł na podłogę.
Cieszyła się z jednej strony że udało jej się to z siebie w miarę jako tako składniowo wydusić, miała nadzieję że starsza kobieta zrozumie o co Mirze chodzi, po czym dodała jeszcze...

-Oczywiście nie za darmo, zapłacę. Nie wiem jeszcze jak ale postaram się jakoś to Pani wynagrodzić.

Mira sama nie wie co ją skłoniło do tego aby tu przyjść, po prostu wstała z łóżka i postanowiła że uda się do wróżbitki.
Powrót do góry Go down
MISTRZ GRY

PisanieTemat: Re: Chorwacja i wróżbitka   04.10.14 12:17

Wróżbitka zmarszczyła brwi. Wnosząc po tym, co powiedziała dziewczyna mogła stwierdzić, że nie chodziło jedynie o wróżby z fusów. Czyżby nieznajoma znała magiczne pochodzenie starej kobiety? Czy wiedziała, że tajemnica nie tkwiła w kartach, lecz w zaklęciach i pokładach mocy?
Wynikało z tego wszystkiego, że tak. Wróżbitka nie zamierzała brać pieniędzy za przekazywanie wyjątkowego dziedzictwa, którego sama była szczęśliwą posiadaczką. Rozpromieniła się, patrząc na dziewczynę.
- Chcesz powiedzieć, że jesteś czarownicą? - zapytała, chcąc się upewnić, czy przypadkiem jej wyobraźnia się lekko nie rozpędziła.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
MIRA DEYER

PisanieTemat: Re: Chorwacja i wróżbitka   04.10.14 17:49

Mira spojrzała w oczy kobiety i odpowiedziała prosto z mostu bez owijania w bawełnę.

-Owszem. Lecz jestem jeszcze sporo nie doświadczona i szukam nauczyciela który pomoże zgłębić mi tajniki mocy.

Po czym się lekko uśmiechnęła i popiła łyk herbaty. była ciekawa odpowiedzi ponieważ ma już dość sporo lat a jednak przez tyle czasu nie znalazła nikogo kto by jej pomógł, miała nadzieję że w końcu powiedzie się jej i stanie się lepszą czarownicą.

(wybacz krótkiego posta,pisany na szybko)
Powrót do góry Go down
MISTRZ GRY

PisanieTemat: Re: Chorwacja i wróżbitka   05.10.14 9:09

Wróżbitka była zdania, że nie posiada zbyt wielkiego talentu dydaktycznego. Poza tym, przekazywanie wiedzy było trudne. Zwłaszcza młodym, którzy nade wszystko pragnęli się wyszaleć, popisać, zdobyć świat. Magia mogła im to umożliwić, co w rękach nierozsądnych jeszcze dzieci mogło stać się tragiczne w skutkach. Mira wyglądała jednak na rozsądną dziewczynę - a wróżbitka znała się na ludziach na tyle, by być pewną swojej oceny.
- Da się zrobić. - odparła zdawkowo starsza kobieta, również racząc się łykiem herbaty. - Może najpierw opowiesz mi więcej o sobie? - niby mogła użyć zaklęcia czytania w myślach, czy czegokolwiek innego, ale bardziej kulturalnie było zapytać.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
MIRA DEYER

PisanieTemat: Re: Chorwacja i wróżbitka   05.10.14 12:34

Dziewczyna spojrzała na nią z zapytaniem w oczach.

-Hmmm...zależy co chce Pani wiedzieć?

Po czym wyprostowała się nieco i dodała

-Proszę pytać śmiało, tak wolę. Nie zbyt mi wychodzi opowiadanie o sobie bo nie za bardzo wiem co mam mówić. Nie chcę zanudzać Pani nudnym historyjkami.

Mira była z jednej strony również ciekawa historii tej kobiety lecz nie powiedziała o tym póki co, zapyta później.
Dziewczyna nie miała zbytnio też o czym opowiadać bo nie wiele się w jej życiu działo, starsza kobieta spodziewa się może nie wiadomo jakiej opowiastki, to mocno się rozczaruje.
Powrót do góry Go down
MISTRZ GRY

PisanieTemat: Re: Chorwacja i wróżbitka   04.11.14 18:47

Och, wróżbitka naprawdę miała nadzieję, że dziewczę uraczy ją jakąś ciekawą historią, ale po jej wypowiedzi nietrudno było wydedukować, że niczego ciekawego nie usłyszy. Cóż, trudno. Starsza kobieta nie lubiła zbytnio zadawać pytań, ale skoro sytuacja tego wymagała...
- Jak odkryłaś swoje moce? - zapytała, bo to chyba było najciekawszą sprawą. Mimo że większość po prostu przypadkiem dowiadywała się, że kiedy chcą, to świece zapalają się lub gasną, czy też podobne bzdury, to może Mira miała ciekawszą opowieść?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
MIRA DEYER

PisanieTemat: Re: Chorwacja i wróżbitka   05.11.14 20:42

Dziewczyna gdy tylko usłyszała pytanie starszej kobiety lekko się uśmiechnęła i powiedziała sobie w myślach - No tak...od tego faktycznie powinnam zacząć..ale co jej powiedzieć...
Wtedy Mira lekkim tonem zaczęła mówić:

-hmm na to pytanie jest bardzo krótka odpowiedz, i nawet jeżeli chciała bym to jakoś rozwinąć , to myślę że się nie da. A mianowicie wiedziałam od zawsze że mam tą moc. Moi rodzice również byli tej że się tak kolokwialnie wyrażę "profesji" lecz od nich nie nauczyłam się zbyt wiele a właściwie nic. W wieku 18 lat wyprowadziłam się z domu i więcej ich nie widziałam.

Dziewczyna była bardzo ciekawa świata i innych ludzi dlatego bardzo cieszyła się że poznała nowe miejsce które jest dla niej przyjazne i wiele miejsc ma tu jeszcze do odkrycia.
Powrót do góry Go down
MISTRZ GRY

PisanieTemat: Re: Chorwacja i wróżbitka   10.11.14 18:19

Czarownica pokiwała głową. Większość ludzi albo odkrywała moce przypadkiem, albo, podobnie jak Mira, po prostu czuło, że potrafią coś więcej niż inni. Piękne to było uczucie, starsza kobieta musiała to przyznać. Zwłaszcza, jeżeli żyło się w świecie, w którym niewiele było istot nadprzyrodzonych. Jednak w skupisku nadnaturalnych prędko okazywało się, że wiele jest tak samo silnych, bądź silniejszych osób.
- Czego konkretnie chciałabyś się nauczyć? - wróżbitka podejrzewała, że wszystkiego, ale trzeba byłoby od czegoś zacząć.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
MIRA DEYER

PisanieTemat: Re: Chorwacja i wróżbitka   03.12.14 13:35

Mira uśmiechnęła się lekko ponieważ pierwsze co jej przyszło na myśl to że wszystkiego by się chciała nauczyć, ale nie mogła tak powiedzieć musiała jakoś to sprecyzować a więc:

- To Pani jest tą doświadczoną.

Zażartowała.

-Zdaję się na Panią , zwłaszcza że nie wiele potrafię więc będę się cieszyć nawet z najprostszego czaru.

(wybacz za krótkiego posta miałam mało czasu)
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Chorwacja i wróżbitka   

Powrót do góry Go down

Chorwacja i wróżbitka

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1