IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 
 

 Regulamin

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
LIFE SUCKS

avatar

Cytat : LIFE SUCKS WHEN YOU ARE ORDINARY
Liczba postów : 40
Liczba punktów : 131
Jest z nami od : 11/06/2014

PisanieTemat: Regulamin   22.06.14 10:46


Każdy powinien się z tym zapoznać, bo nie jest to wszystko wcale tak proste jak mogłoby się wydawać. W razie pytań, administracja służy pomocą. Miało być w punktach, ale będzie w takim dziwnym czymś, ponieważ zasad funkcjonowania tego chaosu nie da się napisać w żaden standardowy sposób.


UWAGA! Na tym forum używamy przekleństw i opisujemy sceny seksu, zatem jeżeli jest to treść nieodpowiednia dla Ciebie, lub po prostu czujesz się zgorszony - nie marnuj na nas czasu.


UWAGA! Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane przez użytkowników.


UWAGA! Wszystko, co umieszczamy w grach na forum, nie ma na celu urażenia kogokolwiek - jest to swoisty rodzaj fikcji literackiej. Nie ma zatem podstaw do zarzucania nam złych intencji.


UWAGA! Za nieprzestrzeganie regulaminu grozi ban.JAK DO NAS DOŁĄCZYĆ?

Najpierw należy zapoznać się z regulaminem i fabułą. Potem trzeba się zarejestrować. Login musi się składać z imienia i nazwiska Twojej postaci, pisanych WIELKIMI LITERAMI. Później obowiązkowo należy zarezerwować wygląd - można to zrobić w temacie "zajęte twarze i postacie". Trzeba pamiętać, że rezerwacja trwa maksymalnie tydzień - jeżeli nie zrobi się KP w tym czasie, konto zostaje usunięte! Po rezerwacji, należy wylosować grupę dla swojej postaci (to znaczy zgłosić się w odpowiednim temacie, a administracja wylosuje grupę) - Mistrz Gry ma jednak prawo co jakiś czas losować od nowa grupy, wprowadzając elementy dodatkowej akcji. Następnie napisz Kartę Postaci, ale uwaga - zrób to zgodnie ze wzorem! Zakładając temat z Kartą Postaci (koniecznie w dziale "Niezaakceptowane"!), w tytule zawrzyj jej imię i nazwisko, a w opisie imię i nazwisko osoby, która użycza Twojej postaci wyglądu. Kiedy już Twoja Karta Postaci będzie gotowa, zaczekaj, aż administrator ją zaakceptuje - zrobi to, przenosząc Twoją KP z działu "Niezaakceptowane" do działu "Zaakceptowane". Jeżeli nie przeniesie jej, a powiadomi Cię o swoich uwagach na jej temat, popraw ją według wskazówek, które otrzymasz i czekaj na akcepta.

Ważna uwaga - w przypadku wylosowania grupy, która kompletnie nie pasuje Ci do Twojej koncepcji postaci, potraktuj to, jako zamieszanie wywołane w jej życiu przez Mistrza Gry. Jeżeli na przykład, Twoje plany obejmowały bycie hrabią, a w losowaniu wypadł Ci niewolnik - uznaj, że zmuszony zostałeś do udawania niższej warstwy społecznej, z jakichś względów. Jeśli natomiast wylosowałeś kata, a Twoja postać to lubiąca puchate króliczki młoda dziewczyna o nieskazitelnym charakterze, uznaj, że została ona tak przydzielona przez dyktaturę Mrocznego Wymiaru, ale robi wszystko, by uniknąć swojego zadania. Naprawdę wiele jest sposobów na obejście niewygodnych losowań, więc nie ma sensu oszukiwać i lamentować! Wystarczy posłużyć się wyobraźnią, lub zwrócić się do kogoś z administracji o pomoc w tym temacie. Dodatkowo, po zdobyciu 100 punktów na "artefakty", możesz je przeznaczyć na kolejne losowanie - a ewentualną zmianę usprawiedliwić fabularnie w jakiś sposób.

Na naszym forum istnieje system punktów - za każdego posta fabularnego postać otrzymuje punkty, które może wymieniać na przywileje, przedmioty, czy cokolwiek w "sklepie", który znajduje się w dziale organizacyjnym, w części fabularnej. Znajdujących się w sklepie artefaktów nie można posiąść w żaden inny sposób niż zakup w "sklepie".

Drobna uwaga - istnieje możliwość wskrzeszania postaci uśmierconych w serialu. Należy tylko napisać w KP coś więcej niż "umarła, ale teraz żyje".

Obowiązkowe jest wypełnienie wszystkich pól profilu (sumienne, nie byle czym)! Avatar musi mieć wymiary 200x320, w celach estetycznych.

Kolejna drobna uwaga - proszę nie tworzyć postaci starszych niż 3000 lat. Zastanówcie się. Naprawdę chcecie, żeby Wasza postać miała 400000 lat, była australopitekiem, siedziała w jaskini i wpierdalała surowe mięcho, o ile je upolowała, a potem zdychała, bo było zakażone jakimś syfem? A może wpiszecie, że byliście pierwszymi bakteriami, które potem zmieniły się w ludzi? Właśnie. Więc zachowajcie minimum rozsądku. To nie jest wyścig, kto jest fajniejszy, bo jest starszy. I proszę wpisywać konkretną liczbę lat, bez +, ani -. To jest zupełnie bezsensowne, bo teoretycznie, to sobie każdy może wpisać +18 i weź się teraz domyślaj, czy + oznacza, że postać ma 19 lat, czy że 100.

Prosimy o używanie na Chatboxie czcionki czarnej. Bez wydziwiania.

JAK GRAĆ?

Na naszym forum nie liczy się lokacji, a zatem, jeżeli masz ochotę i czas na prowadzenie miliona rozgrywek - prosimy bardzo. W rozgrywkach możesz robić co chcesz, jest tylko jedno ograniczenie - nie wolno zabijać postaci bez uzgodnienia z administracją. Dobrze byłoby również, gdybyście orientowali się w swoich grach i mieli świadomość kolejności chronologicznej wydarzeń - nie zabraniamy wybiegania w przyszłość, czy odgrywania retrospekcji. Jeśli ktoś sam ogarnia, to proszę bardzo.

Rozróżniaj życie realne od fikcyjnej gry! Jeżeli ty, jako użytkownik, wiesz, że ktoś coś planuje, niekoniecznie oznacza to, że Twoja postać również o tym wie.

Jeśli chcesz zacząć rozgrywkę, wejdź w jakieś miejsce i załóż tam temat. Jego tytuł musi zawierać wymyśloną przez Ciebie nazwę. Gracze nie mogą wcinać się do cudzych rozgrywek bez wyraźnego zaproszenia, czy zgody uczestników bieżącej gry. Jeżeli ktoś zakłada temat, mając nadzieję, że ktoś tam wbije i ma gdzieś, kto - może napisać w temacie "Kto zagra?", podając link do owej gry.

Mistrz Gry ma prawo wciąć się wszędzie i zrobić co zechce. Jego posty trzeba koniecznie i bezapelacyjnie respektować. Oczywiście, ten przywilej nie będzie nadużywany, bo nie zależy mi na tym, żeby ktoś mnie pewnego dnia zabił w ciemnej ulicy.

Post powinien być jakiejś sensownej długości. Nie musi to być esej, ale nie może to być jedna linijka! Najlepiej byłoby, gdyby posty zajmowały wysokość avatara, albo przynajmniej jego połowę. Nie jest to po to, by gnębić ludzi, ale posty w stylu:
Cytat :
- Gówno. - powiedział mu, patrząc z nienawiścią na jego twarz. Dał mu w ryj, a potem sobie poszedł.

najzwyczajniej w świecie niewiele wnoszą i osoba, która ma na coś takiego odpisać nierzadko ma problem. Po co tracić czas na bezsensowne pieprzenie. Podobnie jest z rozgrywkami. Jeśli zamierzasz zrobić rozgrywkę na trzy posty, w którym będzie powitanie, pytanie co nowego i pożegnanie, to chyba możesz sobie darować. Dla osób, które mają problemy z weną, polecam sprawdzone sposoby. Można opisać otoczenie, które się widzi, zauważyć, że strumyk szumi, wiatr jest chłodny, a ziemia błotnista. To z pewnością zajmie parę zdań. Dodatkowo, można opisać trochę uczuć - zrezygnować z jednego słowa, a postawić na nieco bardziej rozwlekłą metaforę dotyczącą samopoczucia Twojej postaci. Dobrym sposobem jest także odwołanie się do biografii Twojej postaci i snucie rozważań egzystencjalnych na tematy z przeszłości, lub o sprawach doczesnych. Jeśli zastosujesz się do tych wszystkich wskazówek, z pewnością napiszesz wystarczająco długi post, by nie był on bezsensowny.


AKTYWNOŚĆ

Użytkownik ma obowiązek zalogować się na każde swoje konto, które posiada na naszym forum i napisać posta fabularnego raz na dwa tygodnie. Jeśli te warunki nie zostaną wypełnione, dana postać zostaje przeniesiona do nieaktywnych (pod dwoma warunkami - jeżeli postać ma ponad 5 postów i jeżeli od ostatniego nie upłynęło zatrważająco wiele czasu - kryteria ocenia administracja, kierując się rozsądkiem, w razie ich niespełnienia, postać zostaje usunięta). Stamtąd jest jeszcze szansa jej odzyskania - wystarczy napisać posta i zgłosić się w odpowiednim temacie. Należy jednak pamiętać, że gdy postać jest w nieaktywnych, może zostać oddana do przejęcia, zyskać kilku nowych sobowtórów, może się okazać, że jej wizerunek ktoś sobie zajmie i limit tych samych twarzy się wyczerpie, lub Mistrz Gry posłużył się ów postacią w jakiejś tam akcji. Jednym słowem - może zdarzyć się wszystko dopóki postać nie zostanie reaktywowana, przejęta lub usunięta. Nie ma konkretnych dat czystek - jeżeli administracja widzi, że delikwent raczej się już nie pojawi na forum (a uwierzcie, że to widać), ma prawo go usunąć. Jeśli wiesz, że nie dasz rady wypełnić wymogów aktywności, zgłoś się w temacie "Nieobecności" uwzględniając, kiedy zamierzasz wrócić, bo nawet nasza cierpliwość ma swoje granice. Napisanie w tym temacie uchroni Twoją postać przed niepożądanymi działaniami administracji - maksymalny czas nieobecności, to JEDEN MIESIĄC - po tym okresie postać bez względu na wszystko zostaje zdeaktywowana, usunięta, uśmiercona, lub oddana do przejęcia.

To byłoby chyba na tyle. W razie pytań, administracja służy pomocą.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Regulamin

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Regulamin Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart
» Regulamin Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart
» Łowcy Wampirów
» Regulamin forum
» Regulamin Forum i Gry

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Life Sucks When You Are Ordinary :: Organizacja :: Techniczne-